Jak nie czytam, jak czytam! – pobijamy rekord w czytaniu!

Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Uniwersytecka UWM, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna i Szkołą Podstawowa nr 1 w Olsztynie zapraszają na wspólne bicie rekordu w czytaniu książek przez uczniów 😀

7 czerwca /piątek/ 2019 r., godz. 10:00 (zbiórka 9:45!)
Stary Ratusz WBP, ul. Stare Miasto 33, Olsztyn

            7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski będą czytać – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta z nami ponad 400 tys. osób. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, od 29 lat jednego z najpopularniejszych czasopism dla nauczycieli, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne (co roku ponad 2 tys. placówek).

Po prostu chcemy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Uniwersytecka UWM, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna i Szkołą Podstawowa nr 1 w Olsztynie wspólnie organizują rekord czytania książek przez uczniów. Spotykamy się przy Starym Ratuszu około 9:45 i oddajemy się wspólnemu czytaniu tworząc łańcuch ludzi wokół budynku i na Scenie Staromiejskiej. Wszystkie czytające osoby zostaną sfotografowane tradycyjnie aparatem oraz z powietrza przy pomocy drona. Jeśli opisana wyżej akcja zainteresuje Państwa, a przede wszystkim jeśli znajdzie się młodzież chętna do uczestniczenia w takim wydarzeniu, zapraszamy do wspólnego bicia rekordu. Prosimy, aby informację o przybyciu uczniów z Państwa placówki zgłosić nam do 31 maja 2019 roku.

FOTORELACJA:

Możesz również polubić…