O nas

Planeta 11 istnieje od 3 września 2004 roku.

Jesteśmy wyjątkową, nowoczesną, łamiącą wszelkie stereotypy biblioteką multimedialną. Celem Planety 11 jest stworzenie miejsca szeroko pojętej informacji, nauki i rozrywki. Oferujemy nie tylko dobrą literaturę. Oprócz moli książkowych swój kącik znajdą tu melomani, zapaleni gracze, maniacy internetowi, kinomani. W naszej bibliotece można też posiedzieć przy kawie, poczytać gazetę lub porozmawiać, odrobić pracę domową, wybrać odpowiednią szkołę, napisać CV, poszukać pracy. Wszystko w przestronnym, nowoczesnym i futurystycznie zaaranżowanym lokalu. Chcemy, aby biblioteka stała się nie tylko miejscem wypożyczeń, ale również miejscem Waszych spotkań, alternatywą wobec zalegania przed TV i innych form jałowego spędzania czasu. Chcemy ciągle wzbogacać naszą ofertę, więc rzucajcie pomysłami, jesteśmy na nie otwarci.

Wnętrza biblioteki

Wnętrza biblioteki

 

Wnętrza biblioteki

Wnętrza biblioteki


Dlaczego nowoczesna?

To co wyróżnia Planetę 11 to przestronne, futurystycznie zaaranżowane wnętrze, zaprojektowane od początku do końca na potrzeby biblioteki, a tematycznie nawiązujące do sąsiadującego z biblioteką Planetarium (stąd nazwa – Planeta 11). Ale nowoczesna jest nie tylko aranżacja. Planeta 11 jest biblioteką skomputeryzowaną, z dostępem do internetu, dającą możliwość korzystania na miejscu z programów użytkowych i multimediów, odsłuchu muzyki, obejrzenia filmów, wykonania odbitek ksero i wydruków.

Wnętrza biblioteki

Wnętrza biblioteki

 


Udogodnienia dla niepełnosprawnych

“Planeta 11” jest biblioteką bez barier. Mogą z niej bez kłopotu korzystać osoby mające trudności z poruszaniem się. Wygodny podjazd od strony parkingu, szerokie drzwi, jednopoziomowa, gładka podłoga, odpowiednio zaprojektowane meble stwarzają dobre warunki dla osób na wózkach.


Dla najmłodszych

W naszej bibliotece nie zapomnieliśmy również o najmłodszych, dla których stworzyliśmy specjalny kącik. Nasze pociechy mogą tutaj bezpiecznie spędzić czas, podczas gdy rodzice korzystają ze zbiorów Planety. Zabawki, kredki czy kolorowanki sprawią, że dzieci na pewno nie będą się nudzić.

Wnętrza biblioteki

Wnętrza biblioteki