Karolina Wiaczewska – Wystawa malarstwa

W maju serdecznie zapraszamy do odwiedzenia galerii Planety11 i obejrzenia nowej wystawy. Tym razem, jest to spotkanie z malarstwem Karoliny Wiaczewskiej.  Wstęp wolny:)

 

 

Karolina Wiaczewska –

jest śpiewaczką operową, pisarką i malarką. Ukończyła studia na wydziale filozofii Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Posiada dyplom Szkoły Muzycznej na kierunku fortepianu.

Swój głos kształciła w Polsce, Szwajcarii i Austrii pod kierunkiem wybitnych śpiewaków – pedagogów Izabelli Kłosińskiej i Evgenija Nesterenko. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich Teresy Żylis- Gary oraz Mirelli Frenii. Zdobywając umiejętności i nabierając doświadczenia rozwinęła wrażliwość muzyczną oraz poznała kanony interpretatorskie dzieł różnych kompozytorów.

Karolina Wiaczewska dysponuje lirycznym, aksamitnym w barwie, mocnym i nośnym, głosem sopranowym o szerokich możliwościach koloraturowych. Dzięki temu wprowadza do swego repertuaru dzieła kompozytorów różnych epok. Ma w swoim repertuarze utwory m.in.. J.S.Bacha, V.Belliniego, F.Chopina, P.Czajkowskiego, C.Debussiego, A.Dworzaka, St.Moniuszki, W.A. Mozarta, G.B.Pergolesiego, G.Pucciniego, S. Rachmaninowa, G.Rossiniego, B.Smetany, G. Verdiego.

Karolina Wiaczewska bierze udział w różnych przedsięwzięciach artystycznych m.in. koncertach kameralnych i oratoryjnych. Występuje w licznych ośrodkach muzycznych w Polsce i świecie. W 2019 roku w radiowym studio dokonała nagrania arii operowych.

W 2017 roku został wydany jej debiutancki utwór „Kalecznicy”, a także zbiór opowiadań „Mroczne Postscriptum”. W 2020 roku pojawiła się powieść „Most trzech czasów”. W 2014 roku otrzymała nagrodę w konkursie literackim „Kryminalny Olsztyn”.

W swojej twórczości literackiej porusza głównie tematy związane z człowiekiem i jego egzystencją. W swych książkach kreuje wyrazistych moralnie i złożonych osobowościowo bohaterów. Sięgając po różne środki wyrazu wprawnie buduje rzeczywistość literacką, w której realizm przeplata się z elementami fantazji oraz wątkami filozoficznymi.

Karolina Wiaczewska maluje od trzech lat. W swojej twórczości malarskiej skupia się przede wszystkim na portretach. Wizerunki ludzi najchętniej przedstawia w formie realistycznej. Zdarza się, iż są to wyobrażenia postaci, do których odnosi się w swych książkach. Z dużym powodzeniem maluje także pejzaże, głównie inspirowane przyrodą Warmii i Mazur oraz krajobrazy górskie. Wizerunki zwierząt stanowią dopełnienie wątków malarskich. Najlepiej czuje się w technice olejnej. Zafascynowana pracą pozłotniczą maluje ikony oraz zajmuje się renowacją mebli.

Karolina Wiaczewska z powodzeniem prowadzi spotkania artystyczne, podczas których przybliża swoją zróżnicowaną twórczość szerszej publiczności. Ma na swoim koncie trzy indywidualne wystawy malarskie.

 


Termin wystawy: Maj 2023

 

Możesz również polubić…