Kilka pytań do… Muńka Staszczyka – T.Love

Przed Wami pierwszy z cyklu wywiadów “Kilka pytań do…”. Rozpoczął go człowiek, który jest jedną z legend muzyki rockowej. Jego odpowiedzi były równie wyczerpujące, co mój stres podczas zadawania pytań 😉 Pod wywiadem znajdziecie pytanie konkursowe wymyślone przez naszego gościa, a do wygrania mamy wejściówki do klubu Nowy Andergrant. Nie przedłużając:

Kilka pytań do Muńka Staszczyka – frontmana grupy T.Love, absolwenta Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego

muniek
foto: Robert Baka

Co godnego polecenia ostatnio Pan przeczytał?

Ja ogólnie dużo czytam , ostatnio głównie biografie. Co mnie ostatnio zachwyciło to książki noblisty z bodajże 2014 roku, Patricka Modiano. Przeczytałem dwie jego książki „Zagubiona dzielnica” i „Nawroty nocy”. Jego proza mnie zakręciła, jest wielowątkowa, bardzo paryska. Nie żebym delektował się Paryżem, byłem tam może ze dwa razy. Takie pisanie bardzo lubię, bardzo ciekawy pisarz. Z polskich to mój dobry znajomy Krzysiek Varga i jego „Masakra”. Coś pomiędzy „Małą apokalipsą” Konwickiego a „Ulyssesem” Joyce’a. Bohater na kacu przemierza całą Warszawę.

Czy muzyk ma czas na czytanie? Koncerty, trasy, nowa płyta?

Myślę, że ja w ogóle dużo czytam, zwłaszcza jak na dzisiejsze standardy gdzie czyta mało kto. Wyniosłem to z domu. Teraz mamy dużo pracy, wydaliśmy płytę, mamy trasę. Staram się ogarniać nowości, ale jest tego bardzo dużo, nie sposób przeczytać wszystko. Na szczęście mam dużo znajomych którzy czytają więcej i mówią mi po co warto sięgnąć. Studiowałem polonistykę i te czytanie tak mi zostało.

Gdyby był Pan bohaterem książki, jaki był by to gatunek?

Jest to trudne pytanie. Bardzo cenię sobie zawód pisarza, nikt mi jeszcze takiej propozycji nie złożył. Trudno mi powiedzieć, myślę że było by to połączenie różnych gatunków, jak w życiu. Tak jak w książce Nicka Hornby’ego „Wierność w stereo”, którego bohater był pracownikiem sklepu z płytami, do którego przychodziła plejada barwnych postaci. Książka została tragicznie zobrazowana, ale jest czymś co nas – członków zespołu T. Love łączy jako czytelników.

Pytanie od Muńka Staszczyka:
Czy jest jakaś książka Krzysztofa Vargi, która łączy jego twórczość z zespołem T. Love?

Odpowiedzi prosimy wysyłać na maila: dariusz.materna@planeta11.pl
Wśród prawidłowych odpowiedzi dnia 10.11.2016 wylosujemy zwycięzców 🙂

Możesz również polubić…