MARSZ BIBLIOTEKARZY

 

MARSZ BIBLIOTEK – 8 maja (wtorek) 2018
godz. 12.00 – START – Biblioteka Uniwersytecka UWM (Kortowo)
przemarsz chodnikiem wzdłuż ul. Warszawskiej
ok. godz. 13.00 – PRZYSTANEK przy Starym Ratuszu (m.in. konkursy z
nagrodami)
przemarsz chodnikiem wzdłuż al. Piłsudskiego
ok. godz. 14.00 – META – Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38)

 

 

ÓSMY MAJA TO DZIEŃ BIBLIOTEKARZA.
Z TEJ OKAZJI OLSZTYŃSCY BIBLIOTEKARZE POSTANOWILI POŁĄCZYĆ SIŁY I ORGANIZUJĄ MARSZ PRZEZ MIASTO. W PLANIE SĄ TEŻ KONKURSY I PRZEDSTAWIENIE OFERTY BIBLIOTEK.

W dzisiejszych czasach biblioteka to nie tylko miejsce wypożyczeń książek, ale też liczne spotkania autorskie, warsztaty, wystawy. Szukamy niestandardowych form promocji, stąd pomysł na marsz. Będziemy nieść transparenty, rozdawać ulotki. Chcemy wyjść do ludzi, pokazać się w przestrzeni publicznej i promować czytelnictwo.

Marsz organizują Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Uniwersytecka UWM, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna. Trasa będzie prowadzić z Kortowa do Planety 11, z przystankiem na Starym Mieście. Tam, przy Starym Ratuszu, przedstawimy nasze oferty i przeprowadzimy konkursy z nagrodami.

Do udziału w marszu organizatorzy zachęcają wszystkich bibliotekarzy oraz miłośników książek. Akcja inauguruje też XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który trwa od 8 do 15 maja pod hasłem “(DO)wolność czytania”.

[Not a valid template]

Możesz również polubić…