1. LEKCJE BIBLIOTECZNE
Szkoła podstawowa (klasy 1-6)
Czas trwania lekcji: ok. 1 godziny
- Maria Zientara-Malewska i jej zaczarowany warmiński świat (klasy 1-4)
Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać postać wybitnej Warmianki, jaką była Maria Zientara-Malewska. W pierwszej części przybliżone zostaną najważniejsze informacje o poetce i jej dorobku artystycznym, druga część opierać będzie się wysłuchaniu jednej z legend spisanych przez autorkę oraz quizie wiedzy z nagrodami. W zależności od zapotrzebowania i chęci uczestników, na koniec mogą odbyć się warsztaty plastyczne inspirowane twórczością Zientary-Malewskiej.
Info: magdalena.samul@planeta11.pl lub 89 535 44 88 - Biblioteka dla młodego człowieka
Zajęcia, podczas których uczestnicy będą mieli okazję przekonać się, czym właściwie jest biblioteka, zapoznać się z jej historią i przemianami na przestrzeni wieków. Dowiedzą się także, jak wyglądają biblioteki na całym świecie i że oprócz udostępniania książek, pełnią one również wiele innych funkcji (nieraz bardzo nieoczywistych!). Miłym akcentem kończącym zajęcia będą warsztaty, podczas których każdy będzie miał możliwość stworzyć swoją własną zakładkę do książki wg indywidualnych pomysłów.
Info: magdalena.samul@planeta11.pl lub 89 535 44 88
Szkoła podstawowa (klasy 6-8) oraz szkoła ponadpodstawowa:
Czas trwania lekcji: ok. 45 minut
- Warsztaty muzyczne RPG,
czyli o tym, że scenariusze do gier fabularnych (RPG) można tworzyć nie tylko na podstawie książek czy filmów. Także muzyka może stać się inspiracją do wykreowania wspaniałych i epickich przygód w trakcie sesji. Warsztaty muzyczne RPG mają na celu, pomóc uczestnikom w stworzeniu własnych pomysłów na przygodę, jak również pobudzić wyobraźnię.
Info: karol.sosnowka@planeta11.pl lub 89 535 44 88 - Mój wizerunek online,
czyli o tym, jak różne działania mogą wpływać na to, jak inni nas postrzegają w internecie. Od maila aż po facebooka.
Info: lukasz.wieliczko@planeta11.pl lub 89 535 44 88 - Wolności wiatr chciałbyś poczuć – czy piosenką można walczyć o wolność?,
czyli w jaki sposób swoją walkę o wolność i niezależność wyrażali muzycy i tekściarze? Czym był bunt Jarocina? Jak polski rockowy boom lat 80., czyli zespoły takie jak Perfect, Lombard czy TSA igrały z cenzurą doby stanu wojennego? Czy istnieje i jak dziś wygląda twórczość zaangażowana?
Info: lukasz.wieliczko@planeta11.pl lub 89 535 44 88 - Błędy językowe,
czyli czym są błędy językowe i jak się ich wystrzegać? Jak mówić i pisać poprawnie?
Info: lukasz.wieliczko@planeta11.pl lub 89 535 44 88 - „Wiele rzeczy stało się wielkimi tylko dzięki odpowiedniej reklamie” (Mark Twain). Reklama – co to, po co i dlaczego?
Prelekcja ma na celu przybliżenie zjawiska, jakim jest reklama. Zajęcia będą składały się z dwóch części. W pierwszej – teoretycznej – uczestnicy dowiedzą się m.in. czym właściwie jest reklama, poznają jej typy i to, jak funkcjonuje ona w różnych przestrzeniach, a także poznają sposoby, w jakie oddziałuje ona na odbiorców. Część druga – ćwiczeniowa – będzie polegała na praktycznym wykorzystaniu poznanych wiadomości poprzez samodzielne stworzenie własnych haseł reklamowych i opisów spotów dla losowo wybranych przez siebie produktów/usług/idei.
Info: magdalena.samul@planeta11.pl lub 89 535 44 88
2. WYCIECZKA PO PLANECIE 11:
• zasady korzystania z biblioteki (warunki zapisania się)
• prezentacja katalogu (zamawianie, wyszukiwanie)
• oprowadzenie po bibliotece
• zapoznanie z ofertą biblioteki
• historia powstania biblioteki
Czas trwania: według zapotrzebowania
Info: 89 535 44 88
3. PROFILAKTYKA MŁODYCH
Pogadanki o zagrożeniach, uzależnieniach we współpracy z Sekcją Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.
Czas trwania: 45 minut do 1 godziny
Info: magda.fabianowicz@planeta11.pl lub 89 535 44 88;
4. FILMY EDUKACYJNE
Zestaw filmów o tematyce edukacyjnej dotyczących zagrożeń dla młodzieży, możliwość seansu dla grup. Katalog tytułów pod linkiem http://www.planeta11.pl/filmy-edukacyjne/
Info: 89 535 44 88