Piotr Gnaciński – O BYCIU SOBĄ. Wystawa obrazów i ilustracji

O BYCIU SOBĄ i innych pomysłach jakie przywozimy z podróży
Wystawa obrazów i ilustracji Piotra Gnacińskiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy i spotkanie z jej autorem Piotrem Gnacińskim,
który wygłosi prelekcję i podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z podróży po świecie.
Spotkanie ubarwi występ zespołu muzycznego  w klimatach muzyki irlandzkiej i nie tylko.

Wernisaż odbędzie się 28 marca (czwartek) o godz. 16:30 w Planecie11.
Wstęp na wydarzenie jest wolny

 

 

Piotr Gnaciński – Ilustrator, malarz, grafik, fotograf, ale przede wszystkim twórca, który lubi się bardziej przyjrzeć. Swoje spostrzeżenia w formie obrazów i ilustracji interpretuje na swój kolorowy i pełen szczegółów sposób. Przywozi w ten sposób jedyne w swoim rodzaju pamiątki z podróży. Maluje od dziecka, jest samoukiem.

Sam o sobie pisze:

“- Zawsze były trzy stałe elementy. Ważny był aparat fotograficzny, dobry nóż i przede wszystkim kawałek kartki i coś, czym mogłem ją w twórczy sposób zapełnić. Przez lata jeździły ze mną cienkopisy kreślarskie i akwarela oraz szkicownik, zastępując przypadkowe skrawki papieru, które zamalowane nie zawsze były w stanie przetrwać trudy podróży. Tak powstała wielka potrzeba tworzenia różnych form wizualnych. Nie bez znaczenia było także miejsce, bo zawsze dalekie mi było sterylne studio czy pracownia. Podróżowałem w różnych, nierzadko ekstremalnych warunkach, a szkicownik był zawsze ze mną. Z czasem zacząłem nosić płótno, które zwinięte i doczepione do plecaka pozwalało mi malować tam gdzie najlepiej się czuję, czyli w terenie. Wykorzystując akryl, tusz, akwarele, długopisy i markery oraz wszystko, co tylko miałem pod ręką, wiedziałem, że najlepszym wykończeniem pracy jest sama natura, czyli piasek, błoto, trawa i to, co mnie otacza.

Hobbystyczna fotografia zamieniła się w wielką pasję i w pracę na zlecenia. Grafika, która nie rzadko wykorzystywała moje autorskie ilustracje stała się zarobkiem. Teraz zajmuję się edycją obrazu, fotografuję, robię grafiki i ilustruję ciekawe projekty. Trochę się tego nazbierało przez lata pracy. Najważniejsze jednak jest to, że zarobkowo czy dla czystej satysfakcji zawsze pozostaje wielka chęć i to jest mój plan na przyszłość w tej materii.”

Na wernisażu zagra dla państwa zespół muzyczny w składzie:

– Kasia Skrzypczak- śpiew
– Celina Kamińska – cajon
– Arkadiusz Powolny – flety, dudy
– Wojciech Sobieski – buzuki, gitara
– Maciej Lubieniecki – śpiew, gitarą, bodhrán

 


Wystawę będzie można oglądać od 25 marca do końca kwietnia 2024 roku


FOTORELACJA Z WERNISAŻU:

Możesz również polubić…