PRÓBOWANIE – wystawa fotograficzna Marcina Jaroszewskiego

Biblioteka Planeta 11  zaprasza do obejrzenia kwietniowej wystawy, będącej przekrojem twórczości fotograficznej Marcina Jaroszewskiego. Spotkanie z autorem podczas wernisażu ubarwi występ młodego olsztyńskiego zespoły She on Me. Serdecznie zapraszamy:)

 

Od autora:

” – Mam przyjemność zaprosić Państwa na wystawę zatytułowaną „Próbowanie”. Czas dzielący powstanie pierwszej i ostatniej fotografii to trochę ponad dwadzieścia lat. Przygotowując prezentowany wybór fotograficznych prób chwytania tego, co w istocie nieuchwytne, przypomniała mi się pewna anegdota.

Otóż, gdy w czasie studiów wychodziłem nad ranem z małej łazienki zmienianej w ciemnię fotograficzną (klasycznie: klisze, powiększalnik, chemikalia i czerwone światło) zawsze towarzyszył mi stan umiarkowanego oszołomienia. Brałem go za efekt kilkugodzinnej ekscytacji eksperymentowaniem i oglądaniem wyłaniających się obrazów. Do czasu, gdy rutynowa kontrola kominiarska wykazała w łazience zupełny brak wentylacji.

 

Zapraszam także na wernisaż wystawy zaplanowany na sobotę – 22 kwietnia br., godz 12:00.

Mówię o tym, tym chętniej, że spotkanie ozdobią swoim występem młodzi muzycy z zespołu She on Me. Polecam. Wstęp wolny. Dziękuję Zespołowi Planety 11 za słynną już gościnność.

Z pozdrowieniami, Marcin Jaroszewski”

  


Wystawę można oglądać w Planecie11 do końca kwietnia 2023:)

Możesz również polubić…