Spotkanie autorskie z Pawłem Jaszczukiem | Olsztyńskie Dni Seniora

Chłodne listopadowe wieczory to doskonały czas, by spojrzeć na swoje życie z nowej, weselszej perspektywy, bo jesień – a w szczególności „jesień życia” – wcale nie musi być szara ani smutna.

W środę, 22 listopada będziemy mieli okazję posłuchać Pawła Jaszczuka, olsztyńskiego prozaika i wykonawcę nastrojowych piosenek.

Na spotkanie zapraszamy do Planety 11 o godz. 17.00.

Z pisarzem porozmawia Katarzyna Janków-Mazurkiewicz.


Paweł Jaszczuk jest autorem kryminałów, thrillerów oraz powieści obyczajowych.
      Za powieść „Foresta Umbra”, której akcja toczy się w dawnym polskim Lwowie, autor otrzymał najwyższe wyróżnienie w tej dziedzinie – Nagrodę Wielkiego Kalibru. Książka ta ukazała się również w tłumaczeniu na język niemiecki. „Foresta Umbra”, „Plan Sary”, „Marionetki”, „Akuszer śmierci” oraz „Lekcja martwej mowy” tworzą pięcioksiąg lwowski z Jakubem Sternem i Wilgą de Brie w rolach głównych. Spod jego „pióra” wyszły, między innymi: „Testament”, „Ochronka Anioła Stróża”, „Na skraju nocy”, „Sekret Antykwariusza”, „Szczęśliwa Przystań” oraz „Po tej stronie księżyca”.
      Trzy ostatnie jego powieści: „Szczęśliwa Przystań”, „Po tej stronie księżyca” oraz „Za głosem serca” opowiadają o zmaganiu się człowieka z własnym losem. Ich lektura skłania do refleksji: czy nasze życie jest taką nienapisaną powieścią, w której to my odgrywamy główną rolę? Co zdarzy się jutro i co jeszcze czeka nas w przyszłości?
      „Za głosem serca” to nastrojowa, pełna przygód „powieść drogi”, która dla każdego z bohaterów okaże się najważniejszą życiową lekcją. To opowieść o przyjaźni małego chłopca z dorosłym mężczyzną oraz o ich pasjonującej wędrówce, pozwalającej odnaleźć sens życia. Czy krzywdy wyrządzone w dzieciństwie da się kiedykolwiek naprawić? Czy można odkupić winy? Czy należy wybaczać za wszelką cenę?
      W powieści „Po tej stronie księżyca” przeszłość splata się z teraźniejszością, jawa ze snem, wstydliwe sekrety z niezwykłymi historiami. Ekscentryczne siostry kolekcjonują cudze sny, starsza pani pisze erotyki, były koszykarz gra jazz, a bohaterowie powieści Abla Kortberga szukają sensu swojego istnienia. Stojąc u progu życiowych podsumowań, każdy z mieszkańców Szczęśliwej Przystani próbuje odpowiedzieć na szereg pytań. „Po tej stronie księżyca” to kontynuacja losów bohaterów z powieści „Szczęśliwa Przystań”.

 


Wydarzenie organizowane w ramach Olsztyńskich Dni Seniora, objętych Honorowym Patronatem Prezydenta Olsztyna. Dofinansowano ze środków Samorządu Olsztyna.

 

 

Możesz również polubić…