W LUSTRZE POKOLENIA ‘Z’ – finisaż wystawy studentek Architektury UWM

 

“W lustrze Pokolenia Z” – to premierowa wystawa grafik studentek Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, efekt pracy w ramach działalności Koła Naukowo-Artystycznego ‘KOROZJA’. Przybliża ona realia funkcjonowania, nastroje i problemy nurtujące osoby reprezentujące tzw. pokolenie „Z”. Prezentuje osobiste wypowiedzi wizualne wyrażone za pomocą tradycyjnych technik druku: linorytu i suchej igły. Tematyka wspólnie utworzonego cyklu nawiązuje do sytuacji około-pandemicznej i politycznej (konflikt na Ukrainie), które zastały twórców u progu ich wkraczania w dorosłość. Relacje międzyludzkie, dobrostan psychiczny i fizyczny, poszukiwanie własnego miejsca w świecie, technologia i jej wpływ na życie społeczne oraz troska o przyszłość planety stanowią główny temat zainteresowań artystek . Ich działania twórcze mają wymiar kreatywny, autopoznawczy i akcentują wciąż nie gasnącą atrakcyjność grafiki warsztatowej w dobie druku cyfrowego.

Uczestnicy wystawy:

Agata Jasińska

Aleksandra Młynarczyk

Julia Korpacka

Kornelia Kolasa

Lidia Kadylak

Maria Dudzikowska

Wiktoria Kosińska

oraz Opiekun Koła Rozwoju Artystycznego Architektów Krajobrazu ‘Korozja’- Beata Kołakowska

Koło Rozwoju Artystycznego Architektów Krajobrazu „Korozja”, działające przy Katedrze Architektury Krajobrazu UWM, funkcjonuje od 2017 roku. Stanowisko opiekuna naukowego zajmuje dr Beata Kołakowska. Celem koła jest wzbogacenie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie sztuk plastycznych: kompozycji, rysunku i grafiki warsztatowej.


Serdecznie zapraszamy do Planety11 na finisaż wystawy i spotkanie z autorkami prac 19 października (środa) o godzinie 17:00.

wstęp wolny!


FOTORELACJA z finisażu wystawy:

Możesz również polubić…