Wernisaż wystawy fotografii PIĘKNI LUDZIE II Anioła Wyrozębskiego. Prezentacja Stowarzyszenia MISEVI POLSKA

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy „Piękni ludzie II” – reportażu dokumentującego bezdomność w Odessie i służące im Siostry Miłosierdzia wraz z wolontariuszami Stowarzyszenia MISEVI Polska. Autorem zdjęć jest Anioł Wyrozębski – fotograf, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Wernisaż odbędzie się 15 lutego (piątek), godz. 17.00 w Planecie11.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Ze strony Stowarzyszenia:

“Stowarzyszenie MISEVI Polska to część międzynarodowego Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św Wincentego a Paulo. Stowarzyszenie wywodzi się z Hiszpanii i zostało założone w latach 90. XX wieku, od tamtej pory realizuje wiele projektów misyjnych na całym świecie.

Na Stowarzyszenie składają się trzy projekty, w ramach których wolontariusze, wyjeżdżając na zagraniczne placówki misyjne, wspierają w pracy Księży Misjonarzy i Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
Madagaskar, Benin, Ukraina – to tam możecie nas znaleźć! Jesteśmy w szkołach, ośrodkach zdrowia, na wioskach i na ulicach, w bibliotece, internacie, na szkolnej stołówce, w łaźniach i w medycznym busie, wszędzie tam gdzie możemy pomóc. Pracujemy wśród niedożywionych dzieci, również tych, które większość swojego życia spędzają na ulicy, wśród ofiar przemocy w rodzinie, chorych, których nie stać na leczenie i rehabilitację, bezdomnych i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.”
(źródło: www.misevi.pl)

PROGRAM WERNISAŻU:

  • Otwarcie wystawy fotograficznej
  • Prezentacja pracy Stowarzyszenia MISEVI Polska na Ukrainie
  • Panel dyskusyjny
  • Kiermasz misyjny, podczas którego będzie możliwość wsparcia finansowego Stowarzyszenia

Termin wystawy: 4.02 – 28.02.2019

Fotorelacja z wydarzenia i…dziękujemy za lemura! 🙂

Możesz również polubić…