Wystawa Krajobrazy Warmii i Mazur w praktyce!

Wystawa Krajobrazy Warmii i Mazur w praktyce czyli przyrodniczy spacer wokół Planety 11 |z Profesorem Stanisławem Czachorowskim.
5 lipca/ godz. 16:30 (środa)

Zapraszamy miłośników przyrody i poszukiwaczy przygód na spacer z Profesorem Stanisławem Czachorowskim wokół terenów zielonych w pobliżu Biblioteki Multimedialnej Planety 11. Pretekstem spotkania będzie otwarcie wystawy Krajobrazy Warmii i Mazur – dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionu autorstwa Profesora., (z wystawą będzie można zapoznać się od 5 lipca do 31 sierpnia).

[Not a valid template]Spotykamy się o 16:30 w Planecie 11 skąd udamy się w pobliski miejski krajobraz roślin i zwierząt (owadów) i o nich porozmawiamy. Zachęcamy do wzięcia aparatów fotograficznych bądź telefonów z aparatem.

Interaktywna wystawa pt. “Krajobrazy Warmii i Mazur – dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionu” to wystawa zdjęć i opisów wybranych roślin, grzybów i zwierząt Warmii i Mazur wraz z elementami etnografii oraz wykorzystania w dawnym i współczesnym ziołolecznictwie, gastronomii oraz perspektywy wykorzystania w biogospodarce. Wystawa zawiera wielkoformatowe wydruki zdjęć przyrodniczych Warmii i Mazur, krajobrazu rolnego, mozaiki siedlisk, stanowiących przykłady biogospodarki, wpisującej się w dawny krajobraz. Integralnym uzupełnieniem wystawy są internetowe wpisy na blogu, opisujące dokładniej wzajemne związki przyrody i kultury, z przykładami gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Na planszach wystawowym znajdują się kody QR, umożliwiające szybkie odwiedzenie opisowych stron internetowych, wraz ze zdjęciami i filmikami. Wystawa zawiera 10 wielkoformatowych wydruków ze zdjęciami roślin, grzybów i zwierząt oraz ekosystemów, krótkie opisy oraz QR Code (dla osób z mobilnym Internetem w smartfonach i tabletach), kierującymi do szerszych opisów znajdujących się w internecie.

Możesz również polubić…