Wernisaż II część wystawy Związku Plastyków Warmii i Mazur “Tworzymy, malujemy”


Związek Plastyków Warmii i Mazur w Olsztynie powstał w 1995 roku. Obecnie Związek skupia 41 osób. Dla większości członków – artystów amatorów – możliwość tworzenia stała się dopełnieniem ich życia. Dała szansę realizacji marzeń z czasów młodości oraz zaspokojenia potrzeb duchowych. Tworzą z pasją, zafascynowani pięknem krajobrazów, kwiatów, czy pracami sławnych i uznanych artystów.

Najchętniej uprawianą dziedziną sztuki jest malarstwo, zwłaszcza techniki olejne, akwarele, akryl i pastele, korespondujące z różnymi kierunkami w sztuce. Tematyka prac jest niezwykle różnorodna:
od malowniczych pejzaży, realistycznych martwych natur, architektury, portretów i sztuki współczesnej po niezwykłe abstrakcyjne kompozycje. Artyści zajmują się również tkactwem, batikiem, rzeźbą, witrażem, haftem, wyrobem biżuterii artystycznej i fotografią.

Członkowie Związku prezentują swoje prace w galeriach (nie tylko w Olsztynie), na wystawach zbiorowych i indywidualnych, na przeglądach wojewódzkich i krajowych oraz ogólnopolskich konkursach wzbudzając zainteresowanie publiczności i uznanie jurorów potwierdzone licznymi nagrodami i wyróżnieniami.
Termin wystawy: 1.10-29.11.2019


W bibliotece multimedialnej Planeta 11 odbędzie się kolejna wystawa
zbiorowych prac członków Związku Plastyków Warmii i Mazur.

Wernisaż 8 listopada (piątek) o godzinie 17:00.
Tematyka i techniki przedstawionych prac są bardzo różne
ze względu na zróżnicowane upodobania twórców.
Wstęp wolny! Zapraszamy:)


Fotorelacja z wernisażu:

Fotorelacja z wernisażu II części wystawy:

Możesz również polubić…