Debata “Młodzi chcą?”

Gimnazjaliści po raz piąty powiedzieli czego chcą!

W czwartek (24 listopada) o godz. 17:00 w bibliotece Planeta 11 odbyła się finałowa debata młodych z dorosłymi, podsumowująca 5. edycję projektu „Młodzi chcą!”

W ciągu ostatnich kilku tygodni w Gimnazjum Nr 13 w Olsztynie trwała piata edycja projektu „Młodzi chcą?”. Jest to działanie realizowane przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn” dzięki dofinansowaniu Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień przy współpracy Planety 11. Warsztaty w których bierze udział olsztyńska młodzież mają na celu m.in.  przełamywanie stereotypów na temat młodzieży i dorosłych- pogłębianie relacji, ale także wsparcie rozwoju młodzieży i wzmocnienie ich wewnętrznego potencjału, którego naturalną emanacją jest ciekawość, otwartość i szczerość.

W toku kolejnych spotkań młodzi uczestnicy sami określili interesujących ich dorosłych oraz wypracowali szereg pytań, które były punktem wyjścia podczas debaty. Debata odbyła się w czwartek 24 listopada o godz. 17:00 w Planecie 11. Po stronie dorosłych zasiedli ciekawi Olsztyniacy reprezentujący następujące „kategorie:” obcokrajowiec, więzień, osoba homoseksualna, feministka, blogerka, osoba uzależniona.

[Not a valid template] 

mlodzi

Możesz również polubić…