Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 września 2019 r. rozpoczął się doroczny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

W tym roku tematem przewodnim jest „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”

 

W zainicjowanej w 2002 r. przez Komisję Europejską kampanii polskie miasta biorą udział od samego początku. Przez cały tydzień w Europie władze samorządowe oraz inne zaangażowane podmioty będą zachęcać mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia i środowiska przyzwyczajeń transportowych i poprawy jakości życia. Promowane są bardziej zrównoważone, ekologiczne formy mobilności, m.in. transport publiczny, jazda na rowerze oraz chodzenie pieszo. Organizowanym wydarzeniom towarzyszy hasło „Chodź z nami!”, które zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia, przyczyniając się do kształtowania prozdrowotnych i proekologicznych zachowań mieszkańców. Kulminacyjnym momentem w trakcie ETZT jest Dzień bez samochodu, w tym roku przypadający na niedzielę 22 września.

http://www.mobilityweek.eu/theme-2019/

 


20 września (piątek) o godz.17 zapraszamy na ROWEROWĄ WIECZORÓWKĘ – warsztaty dla młodzieży i dorosłych na temat bezpiecznej i przepisowej jazdy na rowerze. Część teoretyczna i praktyczna przybliży i utrwali właściwe zachowania rowerzystów na ulicach Olsztyna. Obie części zajęć potrwają w sumie około 2,5 godziny.
Uwaga! Ograniczona liczba miejsc. Zgłoszenia (imię i nazwisko) należy przesyłać do 19.09 na adres: arczak@wspolnyolsztyn.pl. Udział bezpłatny.
Organizator: biblioteka multimedialna Planeta 11, radny Mirosław Arczak (Wspólny Olsztyn).


KONKURS FOTOGRAFICZNY – lubisz czytać książki? lubisz jeździć tramwajem lub autobusem? Połącz to! Zachęcamy naszych czytelników do robienia zdjęć podczas czytania książek w środkach komunikacji miejskiej. Zdjęcia prosimy przesyłać do 23.09 na adres ula.czuryllo@planeta11.pl 
Autorzy najciekawszych zdjęć otrzymają upominki a przesłane przez nich zdjęcia zostaną opublikowane na profilu FB i stronie Planety 11:) Powodzenia!

A oto zwycięskie zdjęcie nadesłane przez panią Magdalenę! Gratulujemy!


 

Może Ci się również spodoba