“Obrazy z Harwich” – wystawa malarstwa Ewy Byszko-Kęstowicz

                  EWA BYSZKO-KĘSTOWICZ

           Urodzona w 1973 r. w Pasłęku. Ukończyła Edukację Artystyczną na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. W 1999 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarskiej prof. Janusza Kaczmarskiego. Przewód doktorski otwarty na ASP w Warszawie pod kierownictwem prof. Aleksandry Simińskiej zakończony został przyznaniem tytułu doktorskiego w 2008 r. Od 2017 r. mieszka w Olsztynie dokąd powróciła po ponad 10-letnim pobycie w Wielkiej Brytanii.


 

 


       “Prezentowana wystawa przedstawia wybór luźno ze sobą powiązanych prac powstałych na przestrzeni kilku ostatnich lat. Są to głównie prace pejzażowe inspirowane codzienną obserwacją zatoki przy Morzu Północnym w hrabstwie Essex oraz pieszymi wędrówkami po Dolinie Dedham. Stanowią także pierwsze próby wprowadzenia do moich obrazów elementów postaci ludzkich.

Przedstawiane przez mnie prace stanowią dla mnie początek nowego rozdziału twórczości: odejście od przedstawień ikonicznych którymi się fascynowałam przez wiele lat i skierowanie się ku naturze; powrót do zachwytu nad sztuką Zachodu (m.in. Bonnard, Corot, El Greco, Chardin) i zwrot ku malarstwu przedstawiającemu. Prace te są skromną próbą przełamania wewnętrznej bariery do przedstawiania postaci ludzkiej i twarzy.”
Ewa Byszko-Kęstowicz

Wystawę będzie można oglądać w Planecie11 w terminie 09.09 – 30.09.2019 r.

ZAPRASZAMY!

Możesz również polubić…