Jestem na Przygodzie & Horyzonty Fantastyki – Prelekcja Kult: Boskość Utracona

Biblioteka Planeta 11 oraz olsztyńska inicjatywa Horyzonty Fantastyki zapraszają miłośników RPG na kolejną ciekawą prelekcję! ;]

RPG (role-playing game /gra wyobraźni) – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci, a jedna osoba prowadzi graczy przez tą przygodę (tzw. Mistrz Gry) Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.

“Kult: Boskość Utracona, czyli co skrywa się za Iluzją.”

Prelekcję poprowadzi Stasiek Trofimow
z facebookowego fanpage’a
Jestem na przygodzie.

piątek / 20.05 / godz. 17:00

„KULT: boskość utracona” to szwedzki system RPG, utrzymany w konwencji horroru.
System ten czerpie z wielu elementów historii, kultury, wiary i mitologii, łącząc je w jedną, nowoczesną całość. Jednocześnie utrzymuje ciężki, dość mroczny nastrój. Wiele tematów, które poruszane są w rozgrywce, dotyczy trudnych aspektów życia (np. problemów psychologicznych, traum, lęków, konfliktów), a sama przygoda przeważnie nie ma pozytywnego rozwiązania.
Gra RPG polecana raczej dojrzalszym graczom (starszej młodzieży i dorosłym).

Opis autora prelekcji:
“Żyjemy w świecie, w którym zaszło słońce… porzucone stworzenia przemierzają puste ulice w rozpadających się miastach…” – takie dwa akapity otwierają podręcznik systemu KULT…
Ja jestem Stasiek i wprowadzę Was w świat gry „Kult : Boskość Utracona”.
Na prelekcji opowiem Wam co nieco o Iluzji, skąd się wzięła i kto nią steruje. Omówimy wspólnie kartę postaci oraz mechanikę gry (czym są ruchy gracza, atuty, komplikacje i mroczne sekrety), a także jak działa „stabilność”, co się dzieje kiedy ona spada oraz jak efektywnie wykorzystywać ruchy mistrza gry.
Na końcu zrobimy Q&A.”

Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników RPG, szczególnie tych, którzy chcieliby poznać mroczny, ale niezwykle ciekawy świat gry „KULT”.

WSTĘP WOLNY!

Możesz również polubić…