Spotkanie artystyczne z Karoliną Wiaczewską

Spotkanie artystyczne z Karoliną Wiaczewską w Planecie 11
11 maja 2022 (środa), godz. 17:00

.
O spotkaniu:

Literacka kompozycja, to nie tylko słowa.
To rytm i melodyka, to feeria barw i wielokształtne formy.
Dowiedz się, jak stworzyć książkowego bohatera, którego następnie można sportretować przy użyciu olejnych farb. Doświadcz różnorodnych brzmień, za pomocą których rzeczywistość oddziaływa na pisarza, tak by budowanie fabuły powieści przypominało kaskadę dźwięków. ARTYSTYCZNY KALEJDOSKOP CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE.

O artystce:
KAROLINA WIACZEWSKA – śpiewaczka operowa, pisarka i malarka.
Ukończyła studia filozoficzne w Warszawie. Swój głos kształciła w Polsce, Szwajcarii i Austrii. Z powodzeniem występuje w Polsce i za granicą, włączając do swego repertuaru arie z oper Mozarta,  Pucciniego, Verdiego czy Moniuszki.

Na rodzimym rynku literackim ukazały się jej trzy książki – miniatura filozoficzna „Kalecznicy”, zbiór opowiadań „Mroczne Postscriptum” oraz powieść obyczajowa „Most trzech czasów”. W twórczości literackiej skupia się na człowieku i jego egzystencji, kreując wyrazistych moralnie i złożonych osobowościowo bohaterów.
W malarstwie najlepiej czuje się w technice olejnej. Nie stroni od wielobarwnych i szczegółowych pejzaży. Próbując uchwycić granicę między światłem, a cieniem stawia na realizm. Niezmiennie ważną rolę przypisuje portretom. Zdarza się, iż są to wyobrażenia postaci, do których odnosi się w swych książkach. Wizerunki zwierząt stanowią dopełnienie wątków malarskich.

Karolina Wiaczewska z powodzeniem prowadzi spotkania artystyczne, podczas których przybliża swoją zróżnicowaną twórczość szerszej publiczności.   

Możesz również polubić…