Planetarny Klub Czytelniczy – spotkanie majowe

Każdy chciałby dostać coś za nic, nawet jeśli przyszłoby mu zapłacić za to wszystkim…

Zapraszamy serdecznie na majowe spotkanie Planetarnego Klubu Czytelniczego dla młodzieży i dorosłych (sugerowany wiek: do 30 lat), które odbędzie się w środę 11 maja o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Planety 11.

Tym razem nasi “PeKaCzowi” Czytelnicy pochylą się nad amerykańskim mistrzem grozy – Stephenem Kingiem i jego powieścią z 1991 roku – “Sklepik z marzeniami“.

Zarys fabuły: Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt, otwiera w miasteczku Castle Rock sklep, w którym można kupić “wszystko, o czym zamarzysz”. Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy swoich spełnionych marzeń, znieść myśli, że mógłby utracić to, co udało mu się zdobyć jakimś cudem. Tylko Pangborn, miejscowy szeryf, będzie próbował przeciwstawić się przybyszowi. Czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda się odnieść zwycięstwo w walce z czarną magią? Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić? Pangborn ma także pewną słabość – bardzo chciałby poznać sekret tajemniczej śmierci swojej żony i dziecka… 

Lektura obowiązkowa dla fanów Stephena Kinga! ~ Tę powieść czyta się jednym tchem!
Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

Możesz również polubić…