Kilka pytań do… Łony

Zapraszamy do przeczytania drugiego wywiadu z cyklu “Kilka pytań do…”. Tym razem zmieniamy klimat muzyczny i z rocka przerzucamy się na rap. Miałem przyjemność porozmawiać z jednym z moich ulubionych raperów, którego fanem jestem już od dawna 🙂

Kilka pytań do Łony – Szczeciński raper, wraz z producentem Webberem tworzy jeden z najbardziej znanych duetów rodzimej sceny. Absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Szczecinie. Ukończył prawo na Uniwersytecie Szczecińskim.

Czy jest jakaś książka, która kojarzy się Panu z młodością?

Oczywiście, „Buszujący w zbożu”. Jestem z pokolenia, które po rodzicach odziedziczyło sentyment do zbuntowanych Amerykanów. Poza tym, jako bodaj 19-latek zapałałem wielką miłością do książek Remarquea, co w tym wieku jest chyba zresztą normalne. Dawno nie sięgałem do tych książek; boję się, że teraz mogłyby już tak dobrze nie smakować.

Gdyby miał Pan zostać bohaterem literackim to kim by Pan był?

Kiedy miałem dwadzieścia parę lat, mama powtarzała mi, że w moim wieku Lord Jim był już kapitanem. Na co ja jej naturalnie odpowiadałem: “No i zobacz, jak skończył”. Dorastałem pod koniec ubiegłego wieku i jak każde dziecko wówczas cierpiałem na głód komiksów. A że ich dostępność była nieduża, to zaczytywałem się komiksami o Hansie Klossie. Myślę, że to był bohater mojego dzieciństwa, mój wzór, autorytet i co tam jeszcze.

Jaki był Pana stosunek do lektur?

Jednoznaczny – omijałem je szerokim łukiem. Za punkt honoru postawiłem sobie, by nie odwoływać się na maturze do żadnej lektury. Każda książka wciągnięta do obowiązkowego kanonu bezpowrotnie traci swój urok.

Czy jest Pan zwolennikiem nowych technologii, czy książką to musi być papier?

Nie chcę opowiadać truizmów, ale uwielbiam papier. Jestem patologicznym czytelnikiem gazet, mimo ich słabnącego poziomu. Poza tym mam jakieś przedziwne wrażenia, że słowo na papierze nieco więcej waży.

Pytanie: Jako że Łona jest fanem komiksów o Hansie Klossie pytanie będzie dotyczyło właśnie ich: Kto był autorem scenariuszy do tychże komiksów?

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres dariusz.materna@planeta11.pl

Wśród prawidłowych odpowiedzi dnia 23.01  wylosujemy nagrody (dwie wejściówki do klubu Andergrant na wybrane koncerty w styczniu lub lutym)

Możesz również polubić…