Latem wybieram kulturę – spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem

W piątek 9 września o godz. 18:00 zapraszamy na finał cyklu „Latem wybieram kulturę”. Gościem Planety 11 będzie jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy – Jakub Żulczyk.

Pochodzący z Nidzicy autor ma na swoim koncie 9 powieści. Trudno jednoznacznie przypisać go do jednego gatunku – umiejętnie potrafi łączyć ze sobą zupełnie, zdawać by się mogło, odmienne stylistyki. W „Zmorojewie” i „Świątyni” eksperymentował ze światem fantastycznym, we „Wzgórzu psów” przeniósł klasyczny thriller w realia dusznej prowincji dotkniętej bolesną transformacją, w najbardziej eklektycznym gatunkowo „Czarnym słońcu” roztoczył czarną wizję Polski przyszłości – państwa kościelnego opanowanego przez światopoglądowy terror. Najszersze uznanie publiczności zdobył sensacyjnym „Ślepnąc od świateł”, na którego podstawie powstał serial pod tym samym tytułem, wyreżyserowany przez Krzysztofa Skoniecznego. Scenariusze filmowe nie są autorowi obce – m.in., razem z Moniką Powalisz, napisał także popularny serial sensacyjny „Belfer”.

Fot. Zuzanna Krajewska

Od 2020 roku, razem z Juliuszem Strachotą, Jakub Żulczyk prowadzi podcast „Co ćpać po odwyku”. O mierzeniu się z nałogiem (a także o procederze reprywatyzacji i „czyszczenia” kamienic) opowiada także ostatnia książka autora – antykryminał „Informacja zwrotna”.

„Latem wybieram kulturę” to cykl letnich spotkań z kulturą w Planecie 11, mających stanowić kulturalne, wartościowe społecznie ożywienie po długim czasie covidowego lockdownu a także wolną od nałogów alternatywę spędzania wolnego czasu.
Zapraszamy wszystkich na spotkanie. Wstęp wolny.
______________
Projekt dofinansowano ze środków MZPiTU w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.
 
FOTORELACJA:

Możesz również polubić…