TROPY. Festiwal literatury dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na kolejną odsłonę festiwalu TROPY – organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie we współpracy m. in. z Miejską Biblioteką Publiczną! :]

Naszą terenową Bibliotekę Kłobooka znajdziecie w sobotę i niedzielę (10 i 11.09) na scenie przy Zajezdni Trolejbusowej (Park Centralny, ul. Knosały 3b) w godzinach 11:00 – 19:00.

informacja ze strony Miejskiego Ośrodka Kultury:
Już po raz trzeci spotkamy się na TROPACH – otwartym i kompleksowym festiwalu, promującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Jak zwykle zapewnimy Wam różnorodny i oryginalny program, w którym znajdą się interaktywne spotkania i dyskusje z ciekawymi autorami, mnóstwo kreatywnych warsztatów i oczywiście zatrzęsienie pierwszorzędnej literatury! Na wszystkich gości TROPÓW czeka również intrygująca gra terenowa, wystawa ilustracji, spektakl familijny, projekcja filmowa, a nawet kameralny koncert!
Podczas naszego festiwalu w Parku Centralnym rzecz jasna nie może zabraknąć strefy wydawnictw książkowych, Biblioteki Kłobooka i beztroskiego czytania na trawie.
A nasyciwszy ducha, w strefie foodtrucków bez trudu znajdziecie coś i dla wygłodniałego ciała.

Tym razem przez dwa wypełnione literacką zabawą dni będziemy orbitowali wokół refleksji nad DOMEM.
Czym jest w dzisiejszym świecie, a czym być może? Pospolitą kompozycją ścian, szuflad i parapetów? Czy dom to raczej bosy tupot dziecięcych stópek, sielanka łóżka, zapach chleba i dymiącej herbaty? A może dom to idea? Oddech po znoju, cisza po krzyku, pewność pośród zwątpień? Czy to punkt wyjścia, czy punkt docelowy? A może wreszcie dom to tylko teoria, iluzja azylu i fikcja literacka?
DOM ma wiele twarzy. Przyjrzymy się im podczas dwóch dni festiwalu. Poszukamy w literaturze TROPÓW do swojego miejsca na ziemi.

Dokładny program festiwalu znajdziecie na stronie 👉 TROPY. Festiwal literatury dla dzieci i młodzieży 

____________________________________________

Organizatorem Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY jest MOK Olsztyn.
Współorganizatorami Festiwalu literatury dla dzieci i młodzieży TROPY są:
Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie
Kino Helios Polska (Olsztyn)

FOTORELACJA:

Możesz również polubić…