Leśne Śpiewy- warsztaty pieśni leśnych

 

 

[Not a valid template]

 

 

Wyjątkowe warsztaty poświęcone pieśniom leśnym z motywami przyrodniczymi.
“Oj tam u boru sosna szumiała, tam stajała w polje derewa…” Przyroda od zawsze inspirowała, także muzycznie. Warsztaty przybliżą odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje. Dwudniowe zajęcia są otwarte na wszystkich, którzy lubią i chcą śpiewać, niezależnie od poziomu umiejętności wokalnych. Pozwolą nauczyć się pieśni, które uwrażliwiają na Przyrodę. Śpiewane w grupie w połączeniu z ćwiczeniami emisji głosu i pracą z oddechem wspierają także rozwój osobisty, umożliwiając pełną ekspresję. Wspólne śpiewanie ma charakter otwierający, integrujący grupę, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i pozwala uwalniać emocje. Szczególne właściwości mają pieśni wielogłosowe, które postaramy się oswoić podczas tych warsztatów.
Udział bezpłatny.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia (imię i nazwisko): kamila.radziminska@planeta11.pl. Informacje pod nr tel: 89 535 44 88.
15.04( niedziela), godz. 17:00-20:30/ cz. 1
16.04 (poniedziałek), godz. 16:00 – 19:30/ cz.2

Prowadząca: Kasia Paterek – edukatorka, trenerka, terapeutka, koordynatorka projektów społecznych. Od dziecka śpiewa w grupach amatorskich. Ukończyła wychowanie resocjalizujące na Uniwersytecie Warszawskim, w Instytucie Nauk Społecznych i Resocjalizacji. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, używając pracy z głosem, śpiewu podczas zajęć rozwojowych i integracyjnych. Od wielu lat śpiewa pieśni i piosenki słowiańskie (m.in. polskie, białoruskie, ukraińskie). Zainteresowana przede wszystkim śpiewaniem pieśni tradycyjnych otwartym głosem, pracą z głosem i z ciałem. Współtworzy grupy muzyczne: (nie)zwyczajny śpiew, Stara Śpiewka, Rozśpiewania Warszawskie. W 2016 r. występowała podczas Turnieju Muzyków Prawdziwych z orkiestrą Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Warsztaty dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Możesz również polubić…