Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych | spotkanie z dr Agnieszką Kozak

Dlaczego przytulanie jest ważne? Czy łzy są powodem do wstydu?
Co trzeba dać sobie, żeby dawać siebie innym?

Porozmawiamy o tym na spotkaniu z dr Agnieszką Kozak – autorką książek o tematyce psychologicznej, terapeutką, nauczycielką akademicką oraz trenerką biznesu.

Na wydarzenie zapraszamy 24 maja (piątek) o godz. 17.00 do biblioteki Planeta 11.

Prowadzenie: Łukasz Ślusarczyk

O książce „Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych”:

Ciągle bierzemy się w garść, ogarniamy siebie, jesteśmy dzielni. Rzadziej mamy do siebie cierpliwość, uważamy na swoje potrzeby i emocje. Zapominamy też o docenianiu siebie i zaufaniu, którego tak bardzo potrzebujemy. Ta książka jest zaproszeniem do bycia ze sobą i dla siebie. To opowieść o łagodności i wyrozumiałości, o zgodzie na błędy, o dawaniu sobie bezpiecznej przestrzeni. Bo nie dostaniemy troski od innych, jeśli najpierw sami jej sobie nie podarujemy.

Spotkaj się ze sobą. Podaruj sobie bliskość. Zatroszcz się o siebie i innych. Mądrze.

Bliskość to pozwolenie drugiej osobie na bycie w tym, co dla niej w danym momencie żywe – jeśli chciałbyś płakać, to możesz to zrobić, jeśli potrzebujesz przytulenia, to je dostaniesz, jeśli chcesz się śmiać, milczeć, mówić, poleżeć, obejrzeć film, to możesz to zrobić, ponieważ nie mam oczekiwań, że będziesz dzisiaj „jakiś“ lub „jakaś“. Wtedy kiedy moje JA spotyka się w wolności z twoim TY, może stać się MY, które jest darem z tego, co mamy w sobie najlepsze.

O autorce:

dr Agnieszka Kozakpsycholog, psychoterapeutka, trenerka komunikacji opartej na empatii. Autorka książki „Mądra bliskość. Jak dbać o siebie i innych” oraz wpółautorka książek: „Dogadać się z innymi, czyli porozumienie bez przemocy nie tylko w życiu organizacji”, „Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji”, „Konflikt, szacunek, zgoda. Porozumienie bez Przemocy w praktyce biznesowej” oraz “Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucono na nas w dzieciństwie”. Wierzy, że słowa mają moc, mogą nieść przeMOC lub poMOC.

 

 

Możesz również polubić…