MATRYCA i BAWEŁNA – wystawa prac Anny Korczak

Zapraszamy bardzo serdecznie do obejrzenia nowej wystawy w Planecie 11. Jest to intrygująca mieszanka z pogranicza snu i jawy. Wystawę będzie można oglądać w naszej bibliotece przez cały luty.

Zapraszamy!

Od autorki:

„Nazywam się Anna Korczak. Jestem studentką trzeciego roku na Wydziale Sztuki w Olsztynie. Odkąd pamiętam, tworzę. Moim marzeniem jest ilustrowanie komiksów. Lubię pracę z akwarelą, kredkami, pastelami i w technice grafiki warsztatowej (najczęściej linoryt). W mojej sztuce często pojawiają się ludzie, lubię prace malarskie, abstrakcyjne, z nietypową kolorystyką. Lubię projektować plakaty filmowe inspirowane polską szkołą plakatu. Byłam finalistką w dwóch międzynarodowych konkursach na plakat. Mój plakat reklamował uczelnię. Dwie z moich prac zostało również wybranych na ilustracje w oficjalnym kalendarzu ściennym UWM. Brałam też udział w kilku wystawach w Olsztynie i poza nim.
Tytuł wystawy „matryca i bawełna” pochodzi od “nośników” moich prac. Matryca to coś, na czym tworzę grafikę, na przykład linoleum, czy metalowa blacha, którą następnie odbijam na papierze. Najlepszej jakości papierem do akwareli jest papier bawełniany – im większy jej procent, tym lepszy papier (nie deformuje się w kontakcie z wodą). Na wystawie prezentuję prace akwarelowe i grafikę warsztatową. Zapraszam do obejrzenia!”

 


 

Możesz również polubić…