ODBLOKOWANI – Wystawa zbiorowa Związku Plastyków WiM

Zapraszamy do Planety11 na wernisaż wystawy artystów z naszego regionu –
3 września, godz. 17:00. Wstęp wolny!

Wystawę będzie można oglądać do końca września:)

W tym roku obchodzimy 26 lat swojej działalności. Związek postał w 1995 r. Wystawa “ODBLOKOWANI” to trochę bunt przed ciągłym zamykaniem instytucji kulturalnych, na który nie mamy wpływu. Istnienie sztuki w przestrzeni miejskiej, wspólne działania, możliwość wspólnego realizowania pasji artystycznych i pokazania ich publiczności to nasza motywacja do działania.

Wrzesień jest dla nas bardzo intensywnym miesiącem, dla nas wystawy i wernisaże to możliwość konfrontacji z widzem, odbiorcą naszych prac. Pokazanie różnorodności, inności w różnych technikach to chęć zaproszenia do naszego świata sztuki. Akryl, olej, kredka, pastel, grafika, fotografia, akwarela, gobeliny to techniki, które prezentujemy na tej wystawie. Twórcy, którzy goszczą w Planecie 11,  Magdalena Dudzik, Justyna Kędzierska, Krystyna Maklakiewicz, Wiesława  Wasilewska, Krystyna Ciszkiewicz, Maja Sarnacka, Antonina Szulc, Agnieszka Materska-Ptasik, Joanna Kowalczyk-Stużyńska, Danuta Stankiewicz, Barbara Zysman, Lidia Sawczuk, Dobiesława Jodzio, Krzysztof Łukomski, Hanna Jóźwiak, Wanda Hofman, Natalia Machałek, Krystyna Wiśniewska. 

ZPWiM ma za sobą wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych, w kraju i za granicą.Członkowie zdobywają nagrody i wyróżnienia w różnych dziedzinach sztuki.

 

Gdyby była tylko jedna prawda, nie można by było namalować stu obrazów na ten sam temat.” – Pablo Picasso

Może w jednym z obrazów znajdą Państwo widok z przeczytanej  książki? Zapraszamy do oglądania sztuki, którą dla Państwa prezentujemy.

Miłego oglądania z wyrazami szacunku

Magdalena Dudzik, Prezes ZPWIM

Wystawę można oglądać w terminie 03.09-30.09.2021

Możesz również polubić…