“Paszport czytelniczy” – wakacyjna akcja literacka dla dzieci i młodzieży

Wraz z początkiem wakacji mamy dla naszych młodych czytelników wspaniałą akcję czytelniczą, dzięki której mogą oni odbyć niezapomniane podróże literackie wraz z bohaterami i autorami swoich ulubionych książek!

“Paszport czytelniczy” to inicjatywa stworzona przez miesięczniki “Biblioteka Publiczna” i “Biblioteka w szkole”, której celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do zabawy czytelniczej oraz odnowienia kontaktu z bibliotekami. Planeta 11 z ogromną radością przystępuje do tej akcji i zaprasza swoich najmłodszych Czytelników, aby oni również wzięli w niej udział 🙂

W sytuacji, gdy wiele wyjazdów i planów wakacyjnych stoi pod znakiem zapytania, pomysłodawcy “Paszportu czytelniczego” pragną zachęcić dzieci i młodzież do podróży w książkową krainę wyobraźni, a w najlepszym wypadku do zabrania ze sobą książki na wakacje.

Zasady akcji są bardzo proste:

1. W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 r. przyjdź do Planety 11 i odbierz Paszport czytelniczy dostosowany do swojego wieku.

2. Wypożyczaj książki na jakie masz ochotę i wpisz ich tytuły w odpowiednie miejsce w swoim Paszporcie, a kiedy będziesz je oddawał/-a, poproś bibliotekarza o stempelek potwierdzający to, że je przeczytałeś/-aś.

3. Kiedy uzbierasz już komplet stempelków w swoim Paszporcie, przyjdź z nim do Planety 11,
a my sowicie nagrodzimy Cię za Twoją świetnie wykonaną pracę czytelniczą 🙂

4. Paszport czytelniczy, oprócz możliwości zbierania w nim pieczątek za każdą wypożyczoną i przeczytaną książkę, oferuje również inne ciekawe zabawy z literaturą – aby przekonać się jakie, koniecznie musisz do nas przyjść po niego i sam/-a się przekonać!

5. Zabawa trwa od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 r., ale nie zwlekaj z odbiorem swojego Paszportu czytelniczego – im szybciej to zrobisz, tym wakacyjny czas będzie fajniejszy i bogatszy o nowe przygody literackie – taka szansa nie może Cię ominąć!

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji i czekamy na dzieci i młodzież z Paszportami czytelniczymi przygotowanymi specjalnie z myślą o nich <3

Może Ci się również spodoba