Planetarny Klub Czytelniczy – pierwsze spotkanie w 2022 roku!

W nowy – 2022 – rok wchodzimy wraz z Jakubem Ćwiekiem i jego najnowszą książką Panie Czarowne. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych już 12 stycznia (środa) o godzinie 18:00 do Planety 11 na najbliższe spotkanie Planetarnego Klubu Czytelniczego dla młodzieży i dorosłych.

Tytułowe Panie Czarowne to niezwykłe kobiety mieszkające w Głuchołazach – małym miasteczku zwanym Miastem Kozła, gdzie w XVII wieku kobiety podejrzane o uprawianie czarów trafiały na stryczek, a następnie je palono. Bunia, Betka, Królewna i Lilka to ich potomkinie, które również posiadają i umiejętnie wykorzystują to, co stanowi istotę bycia wiedźmą – wiedzę o świecie, rytuałach, zaklęciach i naturze, która to dostępna jest tylko wybranym.

Historia jednak bardzo lubi się powtarzać i po kilku wiekach nad Paniami Czarownymi, jak same lubią o sobie mówić, znowu zawisa groźba pozbawienia życia za moc, którą mają w sobie. Polowanie na wiedźmy co prawda nigdy się nie zakończyło, ale do tej pory wiedźmom udawało się chronić siebie za pomocą odpowiedniego czaru rzuconego na całe miasteczko, dzięki któremu nikt bez ich wiedzy nie mógł do niego wjechać ani z niego wyjechać, a nawet jakkolwiek go zapamiętać. Teraz jednak zaklęcie traci swą moc i bohaterki, choć tak różne, aby przetrwać, muszą jeszcze mocniej trzymać się ze sobą. Działają więc ciągle w ukryciu i niezrażone wszechobecnym brakiem akceptacji, wierzą w swoja siłę i moc, a własne umiejętności wykorzystują do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Zapraszamy zatem do wzięcia razem z nami udziału w spotkaniu o książce, która nie tylko opowiada o prawdziwych, współczesnych czarownicach XXI wieku, a także o ogromnej sile kobiet i wielkiej mocy przyjaźni.

Chcesz do nas dołączyć? Napisz w tej sprawie wiadomość na: magdalena.samul@planeta11.pl

 

 

 

 

Możesz również polubić…