Planetarny Klub Filmowy – marzec

2018 rok ustanowiony został Rokiem Praw Kobiet dla uczczenia 100. rocznicy przyznania Polkom praw wyborczych. Z tej okazji, 12 marca, a więc tuż po Dniu Kobiet, na kolejnym Planetarnym Klubie Filmowym chcemy nawiązać do haseł równouprawnienia i emancypacji.

12 marca o godz 18:15 zapraszamy na film w reż. Sarah Gavron, który przedstawia trudną batalię o prawa kobiet, zainicjowaną na przełomie XIX i XX wieku.

Historia oparta jest na prawdziwych wydarzeniach oraz postaciach, które brały udział w walce o prawa wyborcze kobiet w roku 1912. W roli Emmeline Pankhurst, inspiratorki ruchu sufrażystek, zobaczymy Maryl Streep.

Po projekcji zapraszamy na drobny poczęstunek i dyskusję z udziałem gości – silnych kobiecych osobowości działających w Olsztynie: pani Katarzyny Bikowskiej z Biblioteki Uniwersyteckiej, Moniki Dąbrowskiej, inicjatorki “Biegu na sześć łap” i Ewy Mazgal, dziennikarki “Gazety Olsztyńskiej”.

Po projekcji losowanie wejściówek do kina “Helios”.

Zapraszamy!

Wczoraj w Planecie 11 odbył się kolejny pokaz filmowy w ramach Planetarnego Klubu Filmowego oraz  bardzo inspirujące spotkanie z niezwykle aktywnymi i ciekawymi kobietami. Frekwencja dopisała , co można zobaczyć na zdjęciach:

[Not a valid template]

Możesz również polubić…