Planetarny Klub Filmowy – spotkanie lutowe

12 lutego o godz.19.15 zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie Planetarnego Klubu Filmowego.

Tym razem zmierzymy się z thrillerem w reż. Islandczyka Baltasara Kormakura opowiadającym o jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest.

Ośmioro himalaistów pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke) próbuje zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu, własnymi marzeniami i ambicją. Czy człowiek zwycięży z bezwzględną naturą? Gdzie leżą granice ludzkiej wytrzymałości?

Gośćmi specjalnymi dyskusji zaplanowanej po seansie będą olsztyńscy strażacy z KM PSP w Olsztynie i OSP Olsztyn-Gutkowo, uczestnicy ubiegłorocznej Ekspedycji Zimowej Kaukaz i tegorocznej wyprawy na Elbrus. Michał Paszkowski, Paweł Zapadka i Łukasz Prot, na trzy dni przed wylotem do Gruzji, podzielą się doświadczeniami zdobywania szczytów zimą, pokażą sprzęt alpinistyczny i odpowiedzą o pasji do gór i wspinaczki.

 Przewidujemy jest drobny poczęstunek, a wśród uczestników rozlosowana zostanie wejściówka do kina.

Na poniedziałkowym pokazie filmu w ramach PKF Planetę 11 odwiedziły tłumy gości. Cieszymy się z dużej frekwencji, która spowodowana była z pewnością obecnością naszych gości specjalnych. Na spotkaniu można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat wspinaczki . Oto zdjęcia z tego bardzo interesującego i pouczającego spotkania:

[Not a valid template]

Możesz również polubić…