„Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru” – spotkanie z Katarzyną Frankowiak

„Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru” –
– spotkanie z Katarzyną Frankowiak

Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa do odbycia wyjątkowej, sentymentalnej podróży w przeszłość. Naszym wehikułem czasu będzie debiutancka książka Katarzyny Frankowiak „Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru”, w której autorka przedstawia życiorys swojej mamy – Danuty Koryckiej – aktorki najważniejszych polskich scen teatralnych (Katowice, Bydgoszcz, Wrocław), w tym również tej olsztyńskiej.

W tle barwnych, lecz czasami również przejmujących, losów Danuty Koryckiej, zrekonstruowanych przez Katarzynę Frankowiak w oparciu o dziennik aktorki, toczy się życie kulturalne polskiego środowiska teatralnego, tak celnie sportretowane w książce. Wraz z bohaterką przeniesiemy się m.in. do Olsztyna lat sześćdziesiątych, w czasy świetności Teatru im. Stefana Jaracza, znajdującego się ówcześnie pod kuratelą Aleksandra Sewruka, skupiającego takie osobistości, jak Roman Szmar czy Bohdan Głuszczak. Codzienne historie rodzinne stanowią więc pretekst do ukazania szerszej perspektywy tamtych czasów: klimatu życia artystycznego czy problemów repatriacji i przesiedleń z Kresów Wschodnich.

Na wyjątkowe spotkanie z Katarzyną Frankowiak zapraszamy już 24 stycznia 2018 roku. Olsztyńska premiera książki odbędzie się w Planecie 11 o godz. 17.00.

Wieczorowi autorskiemu towarzyszyć będzie wystawa fotografii
i prac plastycznych poświęconych Danucie Koryckiej.


Publikacja wydana w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Olsztynie i pod patronatem akcji „Olsztyn czyta”.
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Olsztyn oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Galeria zdjęć:

[Not a valid template]

Możesz również polubić…