WAMA Film Festival – spotkania w Planecie 11

VIII edycja WAMA Film Festival05-09.10.2021
informacje o tegorocznej edycji: https://wamafestival.pl/

Polsko-Ukraińskie Warsztaty Filmowe w Olsztynie – dwa spotkania w Planecie 11:

na zapisy – nabór zakończony
Warsztaty przeznaczone są dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie filmowym. Program składać się będzie z cyklu kilkugodzinnych zajęć, podczas których młodzież będzie miała okazję zarówno uczestniczyć w spotkaniach z profesjonalistami, jak i spróbować swoich sił w praktycznych ćwiczeniach ze sprzętem filmowym.

– WTOREK (5 PAŹDZIERNIKA 2021)
godziny: 11:00 – 12:00
panel HISTORIA LOKALNA
prowadzenie: ŁUKASZ ADAMSKI

– ŚRODA (6 PAŹDZIERNIKA 2021)
godzina: 11:00 – 12:30
panel KULTURA REGIONU
prowadzenie: WIKTOR MAREK LEYK

 WAMA Film Festival
– międzynarodowy festiwal filmowy w Olsztynie organizowany od 2014 roku. Wydarzenie odbywa się cyklicznie, w październiku. Od pierwszej edycji ambasadorem wydarzenia jest reżyser Jerzy Hoffman.

Tematyka festiwalu nawiązuje do charakterystycznej cechy regionu Warmii i Mazur – największej w Polsce liczby mniejszości narodowych i etnicznych. Wielokulturowość wpisana w historię Warmii i Mazur od początku stanowi główny temat olsztyńskiego festiwalu filmowego. Założeniem festiwalu jest poruszanie tematów związanych ze wspólnym funkcjonowaniem różnych grup etnicznych, społecznych czy religijnych.

W ramach WAMA Film Festival organizowane są pokazy i konkursy filmowe, warsztaty, panele dyskusyjne oraz imprezy towarzyszące. Co roku odbywa się też ekologiczna sekcja dziecięca, czyli cykl dla najmłodszych widzów i ich rodziców łączący rozrywkę z edukacją.

 

 

Możesz również polubić…