Wojciech Rogacin: Zełenski – człowiek, komik, bohater | spotkanie autorskie

.
Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Rogacinem, autorem pierwszej w Polsce biografii Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy.

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca, we wtorek o godzinie 18.00 w bibliotece Planeta 11.

Biografia „Zełenski” została nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak. Osiągnęła również sukces rynkowy – kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Ponadto ukazała się również na rynku wydawniczym w Niemczech, Austrii i Szwajcarii i była tam również pierwszą biografią Wołodymyra Zełenskiego.


O autorze:
Wojciech Rogacin – jest dziennikarzem od ponad 30 lat. Obecnie jest redaktorem naczelnym „Polski Metropolii Warszawskiej” (dawniej „Polska Times”), której był jednym z założycieli.

Przez wiele lat pracy zawodowej zajmował się sprawami zagranicznymi – najpierw w „Gazecie Wyborczej”, potem w „Newsweeku” i „Polsce Times”. Obszar jego głównych zainteresowań, to kraje na wschód od Polski, w tym Ukraina, Białoruś, a także Bliski Wschód, USA i kwestie związane z NATO. Był m.in. korespondentem wojennym „Newsweeka” w Iraku w latach 2003-2004. Jest współautorem książki „Korespondenci.pl”, opisującej pracę polskich korespondentów wojennych oraz pierwszej wydanej w Polsce i Niemczech biografii „Zełenski”, nominowanej do kilku ważnych nagród w kategorii biografii.

Współpracuje z Uniwersytetem SWPS, gdzie prowadzi warsztaty dla studentów dziennikarstwa.


O książce:
Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy kraju, którego niezłomna walka o wolność budzi powszechny szacunek?

Tej postaci nie trzeba przedstawiać. Popularny aktor komediowy, który zagrał rolę prezydenta, a następnie naprawdę nim został. Prezydent, który stał się mężem stanu oraz symbolem walki o wartości demokratyczne, naśladowany przez największych politycznych graczy. Już teraz historia jego życia to fascynujący zapis dojrzewania do roli, o którą jeszcze jakiś czas temu nikt by go nie podejrzewał: przywódcy państwa, które odważnie przeciwstawiło się rosyjskiej agresji.

Jak wyglądało dzieciństwo prezydenta Ukrainy, jego dom rodzinny oraz relacje z rówieśnikami? W jaki sposób żydowskie pochodzenie wpłynęło na jego dalsze wybory? Co mówią o nim ci, którzy go znali, zanim zyskał sławę? Jak wyglądała jego droga do kariery aktorskiej, a nawet – celebryckiej? Kiedy i dlaczego Zełenski zdecydował się wkroczyć do świata polityki i w jaki sposób zdobył tak ogromne poparcie społeczne? Jakim przywódcą był przed wybuchem wojny? Ale także: jaki jest w życiu prywatnym i czy oliwkowy to naprawdę jego ulubiony kolor? Opowieść o niezwykłej drodze przebytej od studenta prawa, rozśmieszającego cały kraj aktora i kabareciarza, po przywódcę politycznego, z którym liczą się najważniejsi zachodni politycy.

[źródło: Wydawnictwo Wielka Litera: https://wielkalitera.pl/sklep/biografie/zelenski-ksiazka/]

WSTĘP WOLNY!
__________________________
FOTORELACJA:

 

 

Możesz również polubić…