AKWARELA – wystawa prac Zbigniewa Piotra Krajewskiego

” – Jestem olsztynianinem, tu mieszkam i pracuję. Ukończyłem studia na wydziale Architektury i Wzornictwa Przemysłowego na kierunku Architektura Wnętrz w 1989r. w gdańskiej PWSSP (obecnie ASP). Po studiach pracowałem w kilku pracowniach i biurach w Gdańsku, Sopocie i Gdyni, gdzie nabywałem doświadczenia pracując jako architekt wnętrz.

 

Zainteresowanie akwarelą pojawiło się u mnie pełniej po zakończeniu studiów i rozwija do dnia dzisiejszego. Uczę się akwareli za każdym razem, gdy zasiadam do malowania i otwieram pudełka z farbami. Po wielu zmaganiach uznałem tę technikę pomimo jej pozornej, zewnętrznej prostoty jako złożoną i wymagającą. Akwarela z trudem toleruje błędy i brak planowania w działaniu. Niechętnie zdradza swoje sekrety, jest wrażliwa, kapryśna, a często nieprzewidywalna. Uczę się akwareli i…ona uczy również mnie.

.
O pracach i wystawie:

Obecna wystawa jest moją pierwszą, otwartą ekspozycją, a prezentowane prace stanowią przekrój tematyczny od początku mojej drogi zawodowej. Początkowo zajmowałem się głównie pejzażem miejskim, by stopniowo przejść do martwej natury, pejzażu, kompozycji kwiatów i abstrakcji. Oprócz czystej akwareli stosuję również techniki mieszane, używając gwaszu, kredek akwarelowych i suchych pasteli.

 

 

Wybrane na wystawę prace akwarelowe uzupełniłem o akwarelowe szkice wstępne oraz rysunki wykonane ołówkiem, co częściowo opisuje proces dochodzenia do efektu końcowego.”

Zbigniew Piotr Krajewski

 


Zapraszamy na wernisaż wystawy – czwartek 3.02, godz. 17:30
Wystawę można oglądać w Planecie11 do końca lutego 2022r. Serdecznie zapraszamy:)


Fotorelacja z wernisażu:

Możesz również polubić…