Nauka gry na bębnach

Fotorelacja z imprezy:

[Not a valid template]

plakat planeta

Zapraszamy na imprezę pokazową i mini-warsztaty bębniarskie 4 stycznia 2016 roku w Planecie 11.

Będzie to niepowtarzalna okazja poznania specyfiki gry na afrykańskich bębnach Djembe, wymagających przede wszystkim umiejętności wystukiwania rytmów i trzymania prawidłowego tempa w utworze.

Nauka gry na Djembe jest świetną zabawą. Doskonale rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dostarcza niezwykłej energii, rozładowuje napięcia i uwalnia tłumione emocje. Nie musisz mieć żadnego przygotowania muzycznego. Będziesz się uczyć od podstaw, krok po kroku, wnosząc swój wkład w dany rytm.

Jest to również świetny sposób na integrację grupy oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

Zapraszamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Miejsce dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i Ci, którzy mieli już wcześniej kontakt z instrumentem.

Prezentacja będzie jednocześnie zaproszeniem do nabywania i rozwijania umiejętności gry na bębnach w ramach szkoły Djembe Kings, która rozpoczyna swoją działalność od stycznia. Idea szkoły to promowanie integracji i edukacji przez muzykę i sztukę dla różnych grup. Wyłoniła się z pasji oraz niepowtarzalnych doświadczeń radości i satysfakcji, jaką można czerpać z gry na bębnach. Uniwersalny charakter warsztatów: muzyczny, kulturowy, terapeutyczny, psychologiczny, humorystyczny, sprawia, że zajęcia nadają się do szkoleń o różnym charakterze, o różnych celach i dla różnych grup. Zajęcia będą odbywać się w kameralnych zespołach (maksymalnie 15-osobowych), na profesjonalnych instrumentach muzycznych najwyższej klasy.

Pomysłodawca i prowadzący, Łukasz Weranis (Doktor King, Na Bębnach King), gra na kubańskich congach i afrykańskich bębnach Djembe od 1997 roku.

Występował i współtworzył m.in. z: Tomasz Tomson Lach, Wojtek Łozo Łozowski (Afromental), Michał Wasilewski (XXANAXX), Dj Adamus, The Skin & Blister Band (Southern Country Rock and Blues). Koncertował m.in. w: Ministry of Sound Club, Londyn; Audio Club, Brighton; Mango, Reading; The Duchess of Cambridge, Windsor; Royal Ascot Racecourse, Ascot.

Jest założycielem i członkiem olsztyńskiego zespołu Ejtobangla, autorem muzyki i tekstów. Współpracuje z najlepszymi Djami, promując grę na bębnach, m. in. do muzyki klubowej.

Możesz również polubić…