Planetarny Klub Czytelniczy – wracamy ze spotkaniami na żywo!

Wracamy ze spotkaniami na żywo!

Już 6 października (środa) odbędzie się pierwsze spotkanie Planetarnego Klubu Czytelniczego, na którym jego członkowie spotkają się osobiście po ponad półtorarocznej przerwie! Widzimy się zatem tego dnia o godzinie 18:00 w Planecie 11!

Tym razem porozmawiamy o najnowszej książce Jakuba Żulczyka, czyli Informacji zwrotnej. Główny bohater, Marcin Kania, to były muzyk i alkoholik, którego syn znika w tajemniczych okolicznościach. Ostatnią osobą, która go widziała, był właśnie Kania, jednak ten praktycznie niczego nie pamięta z ich wieczornego spotkania. Powód? Był kompletnie pijany. Jedyne, co wie w tej sprawie to to, że stało się coś strasznego. Mężczyzna zaczyna więc rozpaczliwe poszukiwania swego dziecka po mrocznej i tajemniczej Warszawie, przy okazji wpadając na trop największej afery reprywatyzacyjnej w dziejach Polski oraz staje przed koniecznością skonfrontowania się ze złem, które wyrządził swojej rodzinie.

Książka ta dotyczy jednak przede wszystkim problemu, jakim jest alkoholizm – tego, jak bardzo ma on destrukcyjny wpływ na życie nie tylko samego uzależnionego, ale i całej jego rodziny oraz otoczenia. Bohaterowie, których wykreował Żulczyk, to osoby z rzeczywistymi problemami – cierpiące na depresję, samotność, przytłoczone przez codzienność, próbujące odnaleźć się w brutalnym świecie i trudnych relacjach z innymi ludźmi. Na koniec autor serwuje nam zaskakujące zakończenie, które zmusza do zadania sobie pytania, ile warte są słowa uzależnionego człowieka.

Bądźcie tego dnia z nami!

 

Możesz również polubić…