Urodziny z Darem dla Dzieci – akcja Fundacji Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego

Serdecznie zapraszamy na “IV edycję Urodzin z Darem dla Dzieci” – niezwykłą i inspirującą akcję organizowaną przez Fundację Inwestycje w Rozwój Kapitału Ludzkiego! Planeta 11 ma przyjemność być partnerem akcji 🙂
To wyjątkowe wydarzenie przygotowane zostało z myślą o dzieciach, również niesłyszących, ale zdecydowanie zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych!
.
“Urodziny z Darem dla Dzieci” to seria kreatywnych warsztatów dla dzieci, przygotowanych przez niezwykłych gości specjalnych.
Dzieci i dorośli będą mogli poznać ciekawe osobowości i ich pasje, ale również nauczyć się kilku umiejętności.
.
Filmiki z krótkimi warsztatami będzie można oglądać przez cztery soboty z rzędu: 13.03, 20.03, 27.03 oraz 3.04 – od godziny 12:00 na stronie: https://tworczoscipasja.pl/ . Zachęcamy do dodania się do wydarzenia na Facebooku pod linkiem: https://fb.me/e/i8WF5XymI , aby mieć dostęp do wszystkich informacji.
.
Udział jest bezpłatny!
.
Oto propozycje filmów, jakie pojawiać się będą przez okres trwania projektu:
.
1. Anna Smak-Drewniak – Filczaki -Twórca kukiełek z filcu, jak tworzyć postaci z bajek z filcu.
2. Tomasz Czaplarski – – Aktor z Teatru Lalek o pasji aktora i lalkarstwie.
3. Ks. Karol Misiewicz – – Bajkopisarz, prezentacja najpiękniejszej bajki o Panu Księżycu.
4. Paweł Korepta Pracownia Muzyki – Kompozytor, jak z kilku dźwięków stworzyć utwór.
5. Justyna Lewicka-Szczęsna – Nauczycielka na medal -, prezentacja bajki psychologicznej pomagającej dzieciom uwierzyć w siebie o Diamencie.
6. Patryk Dobosz (miasto Radom) – Muzyk, Perkusista o pasji do perkusji z pokolenia na pokolenie oraz mini koncert prezentacja utworu z bajki „Flinstonowie”.
7. Barbara Cały (miasto Olsztyn) – Twórca, projektantka mody, jak tworzyć podstawowe ściegi na szydełku.
8. Danuta Jaczyńska Baby Jaga Torty – Plastyk- cukiernik, o powstawaniu pierników, kreatywnym ozdabianiu oraz z czego się tworzy cukiernicze figury.
9. Dariusz Lewandowski Pracownia Obuwia – Pokoleniowy Szewc twórca butów o swojej historii i tworzeniu butów.
10. Monika Just 4 Creativity – Trener twórczego myślenia, warsztaty plam i kolorów w temacie Odwaga pozytywna.
11. Mariuisz Sykut – Scenarzysta, kim jest i jaki to ma wpływ na film.
12. Dwóch Astronomów Astrohunters : Michał Witek oraz Dawid Barteczko – zaprosi do lotów on line w Kosmos oraz o ciekawostkach związanych z księżycem.
13. Magdalena Zamojska Dom Rozwoju Magda Maluje – malarka o świecie barw, jak używać i mieszać kolory podstawowe.
14. 10 letnia Lidka Witek (wyjątkowy talent aktorski ) – Cykl z serii Rekolekcje Małego Gościa Niedzielnego – przedstawi film o podróży na Florydę oraz w Kosmos. (chrześcijański).
15. Katarzyna Rosenau-Szarzyńska – Właścicielka 3 koni – Świat koni, czym jest pielęgnacja koni, jak ważne jest dbanie o konie. Piękny film o wrażliwości i o odpowiedzialności.
16. Helenka Korwek – Finalistka MasterChefa Junior w warsztatach kulinarnych – Przygotowanie niespodzianki w postaci obiadu dla Rodziców.
17. Rodzina Kirakowskich Irena, Jacek, Diana ( rodzice niesłyszący z córką słyszącą w warsztatach – Nauka podstawowych zwrotów w polskim języku migowym.
18. Izabela Niewiadomska-Labiak – pisarka, ilustratorka, malarka – warsztat jak powstają książki.
19. Aleksandra Tarnowska Nauczycielka śpiewu w krótkim warsztacie: Śpiewanie jest dobre na wszystko i w rozmaite sposoby.
20. Dorota Litwicka-Rachoń – Pasjonatka malarstwa metodą akwareli – Warsztaty o rysowaniu i malowaniu akwarelami, o rodzaju pędzli oraz przepiękne malunki zwierząt i kwiatów.
21. Natalia Beloziorova – Pasjonatka baletu w warsztacie: Poznajemy podstawowe pozycje baletowe.
22. Wojciech Bečka – Pasjonata języka czeskiego także reżyserii – Ciekawostki o języku czeskim, podstawowe zwroty.
23. Natalia Tokarz – Aktorka i pasjonatka aktorstwa – Warsztat z przykładowymi ćwiczeniami aktorskimi.
24. Jacek Smółka Planeta 11 Multimedialna Biblioteka – film o zasobach biblioteki także dla osób niewidomych.
25. W tej edycji poznajemy miasto Olsztyn na Warmii i Mazurach za pomocą fotografii. Najpiękniejsze zdjęcia miasta Olsztyna z Grupy na FB „Pstryk z Olsztyna” zdjęcia nadesłane od Pana Dariusza Krzyżewskiego.
.
Będzie także kilka niespodzianek koncertowych.
Po każdym dniu warsztatowym, będziecie mogli Państwo posłuchać wybrany specjalnie dla Was utwór muzyczny, kompozycji Tomasza Kowalczyka, kompozytora, muzyka oraz kompozytora Pawła Korepty.
.
(Na stronie [ LINK ] można obejrzeć również wszystkie filmy, które już się pojawiły:)
.
Zapraszamy serdecznie!
____________
Projekt  został wyróżniony dwoma Honorowymi Patronatami: Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Możesz również polubić…