Planetarny Klub Czytelniczy – spotkanie kwietniowe

Kwietniowe spotkanie Planetarnego Klubu Czytelniczego dla młodzieży i dorosłych (sugerowany wiek: do 30 lat) odbędzie się w środę 6 kwietnia o godzinie 18:00 w Planecie 11. Tym razem za sprawą książki Kobieta w białym kimonie autorstwa Any Johns przeniesiemy się do dwóch światów – Japonii lat 50. XX wieku oraz Stanów Zjednoczonych czasów współczesnych.

Ta inspirowana prawdziwymi wydarzeniami powieść splata ze sobą historie dwóch kobiet żyjących na dwóch różnych końcach świata – Yokosuki w Japonii i Ohio w USA. Naoko Nakamura to 17-letnia Japonka pochodząca z rodziny bardzo przywiązanej do tradycji. Dziewczyna zakochuje się w amerykańskim marynarzu, Hajimie, czego nie akceptują jej najbliżsi, gdyż mają dla niej innego kandydata na męża, z którym to związek zapewniłby jej stabilizację materialną oraz odpowiedni status społeczny. Naoko wie, że idąc za głosem serca i wybierając Hajima będzie musiała nie tylko na zawsze pożegnać się ze swoją rodziną, ale również okryje ją hańbą.

Tori Kovač to dziennikarka śledcza, która ze strzępek wspomnień usłyszanych od swojego umierającego ojca pragnie odtworzyć jego przeszłość, a także znaleźć informacje na temat historii swojej rodziny. Aby tego dokonać, nie pozostaje jej nic innego, jak tylko wyruszyć w podróż do dalekiej, egzotycznej Japonii i tam szukać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Kobieta w białym kimonie jest nie tylko historią o zakazanej miłości, woli walki i pragnieniu życia według własnych zasad, ale też o bolesnych konsekwencjach podejmowanych decyzji. Jest to również opowieść o Japonii połowy XX wieku, której konserwatywna, surowa tradycja ściera się z postępową cywilizacją Zachodu, a także o przełamywaniu tabu, które oficjalnie nazywane było troską o dobro rodziny.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!

 

Możesz również polubić…